Przejdź do głównej zawartości

mmHg czy mm Hg?

Zdania są podzielone:

mmHg
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2006 r. w sprawie legalnych jednostek miar, Dz.U. 2006 nr 225 poz. 1638
  • Adam Wolański Edycja tekstów

mm Hg

Komentarze

  1. mm Hg. A Rozporządzenia nie stawiałabym za przykład. Rozporządzenia piszą ludzie, którzy niekoniecznie są językowo poprawni:)
    Pozdrawiam
    PS. Dobrze, że ja nie mam nic z hipochondryka, bo tłumaczę wiele tekstów o nadciśnieniu, stwardnieniu rozsianym i raku:/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nazwy genów i białek

„Nazwy genów i białek ludzkich piszemy dużymi literami w przeciwieństwie do nazw genów i białek zwierzęcych (lub odkrytych pierwotnie u zwierząt); nazwy genów piszemy pochyłymi literami, białek – normalną czcionką. Rozróżnienie to jest o tyle istotne, że białko i gen kodujący je, mogą się tak samo nazywać. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku HER2. Tak więc gen HER2 koduje białko HER2″. Źródło: Wojciech P. Olszewski: Status HER2 w raku piersi – informacje praktyczne dla lekarzy. Nowa Medycyna 1/2005, Wyd. Borgis. Online .

Dobrze, że już po wyborach

Kampanie wyborcze to tony plakatów czy ulotek, które lądują w skrzynkach mieszkańców miast i wsi. W tym roku oprócz standardowych ulotek znalazłam w skrzynce gazetkę, która w całości (raptem cztery strony) została poświęcona pewnemu kandydatowi. Moją uwagę przykuło zdjęcie, a raczej podpis pod nim: