Przejdź do głównej zawartości

Po Falkonie 2014

Kto by pomyślał, że weekendowe spotkania w zatłoczonych uniwersyteckich korytarzach przerodzą się w kilkudniową imprezę znaną w całej Polsce? Tylko pogratulować organizatorom takiego rozwoju. A to moje wrażenia z zaledwie kilku (niestety) godzin, jakie spędziłam na Falkonie.

Miejsce – Targi Lublin S.A. Przestronnie, z pełnym zapleczem socjalnym. Oprócz tego organizatorzy wykorzystali dwie szkoły, do bliższej przeniesiono LARP-y, w dalszej zorganizowano zakwaterowanie dla dalszych przyjezdnych. 
Początkiem całej imprezy tak naprawdę był czwartkowy "Fantastyczny Koncert" w wykonaniu Orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie. Poszczególne utwory były fajnie dobrane (m.in.: 2001: Odyseja kosmiczna, Władca pierścieni, Piraci z Karaibów, finałowe Gwiezdne wojny...); zabrakło mi tylko tematu z któregoś starszego Star Treka. Warunki akustyczne były trudne, więc podejrzewam, że nagłośnienie ustawiono na maksimum możliwości. Jeśli ktokolwiek powtórzy podobny koncert, ale w filharmonii czy innym miejscu typowo koncertowym, to koniecznie się wybiorę.
Za to od piątku do poniedziałku program był bardzo bogaty w spotkania, prelekcje, pokazy, rozgrywki. My wybraliśmy niedzielę (po części z powodu spotkania autorskiego z Andrzejem Pilipiukiem – autograf w ulubionej, wytartej od czytania Operacji Dzień Wskrzeszenia już jest) i rodzinnie stawiliśmy się na miejscu. Jedna hala to istne targowisko – od akcesoriów do grania, gadżetów z różnymi postaciami i motywami przez książki (mrrrr...) po biżuterię, ubrania czy modele broni. Do tego arena dla walczących bronią białą i tłumy ludzi przebranych w najróżniejsze stroje. 
Druga hala została zastawiona stolikami, przy których można było pograć w dowolne planszówki. Na końcu zagospodarowano miejsce na warsztaty głównie dla starszych dzieci i młodzieży oraz kącik zabaw dla maluszków, które można też było zostawić pod opieką uprawnionych do tego osób. Tu mała uwaga do organizatorów – taki kącik byłby lepszy bliżej wejścia, ale i tak lepiej niż w zeszłym roku, gdy przestrzeń dla dzieci znajdowała się w pobliskiej szkole.
A w namiotach przy halach spotkania, prelekcje... Póki co odczuwam duży niedosyt. Już wiem, że za rok trzeba będzie inaczej wszystko rozplanować, a że dzieci będą starsze, to pewnie też lepiej to pójdzie. I może wreszcie zobaczę Cosplay zamiast usypiać dzieciarnię :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nazwy genów i białek

„Nazwy genów i białek ludzkich piszemy dużymi literami w przeciwieństwie do nazw genów i białek zwierzęcych (lub odkrytych pierwotnie u zwierząt); nazwy genów piszemy pochyłymi literami, białek – normalną czcionką. Rozróżnienie to jest o tyle istotne, że białko i gen kodujący je, mogą się tak samo nazywać. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku HER2. Tak więc gen HER2 koduje białko HER2″. Źródło: Wojciech P. Olszewski: Status HER2 w raku piersi – informacje praktyczne dla lekarzy. Nowa Medycyna 1/2005, Wyd. Borgis. Online .

mmHg czy mm Hg?

Zdania są podzielone: mmHg Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2006 r. w sprawie legalnych jednostek miar, Dz.U. 2006 nr 225 poz. 1638 Adam Wolański Edycja tekstów mm Hg Encyklopedia PWN – milimetr słupa rtęci, dawna jednostka ciśnieniowa, zwana też torem (Tr) Lekarski Poradnik Językowy

Dobrze, że już po wyborach

Kampanie wyborcze to tony plakatów czy ulotek, które lądują w skrzynkach mieszkańców miast i wsi. W tym roku oprócz standardowych ulotek znalazłam w skrzynce gazetkę, która w całości (raptem cztery strony) została poświęcona pewnemu kandydatowi. Moją uwagę przykuło zdjęcie, a raczej podpis pod nim: